Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | SR151C103KAR |
| MPN: | SR151C103KAR |
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.53700 |
| 10+ | USD 0.25200 |
| 50+ | USD 0.18700 |
| 100+ | USD 0.17300 |
| 250+ | USD 0.15600 |
| 400+ | USD 0.15000 |
| 500+ | USD 0.14800 |
| 1000+ | USD 0.14000 |
| 3000+ | USD 0.13505 |
USD
{"1":53700,"10":25200,"50":18700,"100":17300,"250":15600,"400":15000,"500":14800,"1000":14000,"3000":13505}
You added SR151C103KAR to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | KYOCERA AVX |
| Type of capacitor | ceramic |
| Kind of capacitor | MLCC |
| Capacitance | 10nF |
| Operating voltage | 100V |
| Dielectric | X7R |
| Tolerance | ±10% |
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Leads | radial |
| Body dimensions | 3.81x3.81x2.54mm |
| Operating temperature | -55...125°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (SR151C103KAR)
Are you sure you want to perform this action?