Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | SMP-MSLD-PCS-2 |
| MPN: | SMP-MSLD-PCS-2 |
| Manufacturer: | AMPHENOL RF |
| Amount | Price |
|---|---|
| 100+ | USD 12.92 |
USD
{"100":1292000}
| Manufacturer | AMPHENOL RF |
| Type of connector | coaxial |
| Connector | socket |
| Manufacturer series | SMP |
| Electrical mounting | THT |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Spatial orientation | straight |
| Contact plating | gold-plated |
| Mechanical durability | 100 cycles |
| Contact material | phosphor bronze |
| Insulator material | PEEK |
| Body material | stainless steel |
| Wave impedance | 50Ω |
| Max. frequency | 18GHz |
| Plating material | gold |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of connector | male |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (SMP-MSLD-PCS-2)
Are you sure you want to perform this action?