Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | SDKF2X60-17B1-SIR |
| MPN: | SDKF2X60-17B1 |
| Manufacturer: | SIRECTIFIER |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 19.50 |
| 3+ | USD 17.20 |
| 10+ | USD 15.40 |
USD
{"1":1950000,"3":1720000,"10":1540000}
You added SDKF2X60-17B1-SIR to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | SIRECTIFIER |
| Type of semiconductor module | diode |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Load current | 60A x2 |
| Case | 34MM |
| Max. forward voltage | 2.55V |
| Max. forward impulse current | 890A |
| Electrical mounting | screw |
| Max. load current | 120A |
| Mechanical mounting | screw |
| Reverse recovery time | 155ns |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (SDKF2X60-17B1-SIR)
Are you sure you want to perform this action?