Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | S3M0040120K-SMC |
| MPN: | S3M0040120K |
| Manufacturer: | SMC DIODE SOLUTIONS |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 6.17 |
| 3+ | USD 5.56 |
| 10+ | USD 4.91 |
| 30+ | USD 4.41 |
| 150+ | USD 4.35 |
USD
{"1":617000,"3":556000,"10":491000,"30":441000,"150":435000}
| Manufacturer | SMC DIODE SOLUTIONS |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Technology | SiC |
| Polarisation | unipolar |
| Drain-source voltage | 1.2kV |
| Drain current | 46A |
| Pulsed drain current | 223A |
| Power dissipation | 130W |
| Case | TO247-4 |
| Gate-source voltage | -4...18V |
| On-state resistance | 50mΩ |
| Mounting | THT |
| Gate charge | 143nC |
| Kind of package | tube |
| Kind of channel | enhancement |
| Features of semiconductor devices | Kelvin terminal |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (S3M0040120K-SMC)
Are you sure you want to perform this action?