Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PCE-WP24 |
| MPN: | PCE-WP24 |
| Manufacturer: | PCE INSTRUMENTS |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 808.41 |
USD
{"1":80841000}
| Manufacturer | PCE INSTRUMENTS |
| Type of meter | hygrometer |
| Kind of display used | LCD |
| Measurement | building materials humidity (non-invasive), humidity, wood humidity (non-invasive) |
| Humidity measuring range | 0...10% RH, 4...60% RH |
| Humidity measuring resolution | 0.1% RH |
| Humidity measuring accuracy | ±0.7% |
| Dimensions | 165x33x80mm |
| Power supply | battery 9V x1 |
| Battery/ rechargeable battery | battery 9V x1 |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PCE-WP24)
Are you sure you want to perform this action?