Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PCE-T220 |
| MPN: | PCE-T 220 |
| Manufacturer: | PCE INSTRUMENTS |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 69.23 |
USD
{"1":6923000}
| Manufacturer | PCE INSTRUMENTS |
| Type of meter | tachometer |
| Kind of display used | LCD 1,8" |
| Measuring range | 2,5...99999rpm (optical method) |
| Measurement accuracy | ±(1%+ 5 digits) |
| Power supply | battery AAA 1,5V x2 |
| Measurement | rpm velocity (optical) |
| Dimensions | 127x30x55mm |
| IP rating | IP20 |
| Battery/ rechargeable battery | battery AAA 1,5V x2 |
| Operating temperature | max. 50°C |
| Storage temperature | -10...80°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PCE-T220)
Are you sure you want to perform this action?