Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PCE-MO2005-ICA |
| MPN: | PCE-MO 2005-ICA |
| Manufacturer: | PCE INSTRUMENTS |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 1190.02 |
USD
{"1":119002000}
| Manufacturer | PCE INSTRUMENTS |
| Type of meter | milli-ohm meter |
| Kind of display used | LCD 3,3" |
| Measurement | resistance (4-wire) |
| Resistance measuring range | 0...60mΩ / 60...600mΩ / 600mΩ...6Ω / 6...60Ω / 60...600Ω / 600...6000Ω |
| Power supply | battery AA 1,5V x8, mains power supply |
| Dimensions | 220x64x125mm |
| Battery/ rechargeable battery | battery AA 1,5V x8 |
| IP rating | IP30 |
| Illumination | yes |
| Operating temperature | max. 50°C |
| Storage temperature | max 50°C |
| Interface | RS232 |
| Measuring instrument features | HOLD function |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PCE-MO2005-ICA)
Are you sure you want to perform this action?