Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PCE-MO2002 |
| MPN: | PCE-MO 2002 |
| Manufacturer: | PCE INSTRUMENTS |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 917.21 |
USD
{"1":91721000}
| Manufacturer | PCE INSTRUMENTS |
| Type of meter | milli-ohm meter |
| Kind of display used | LCD |
| Measurement | resistance (4-wire) |
| Resistance measuring range | 0...200mΩ / 0...2Ω / 0...20Ω / 0...200Ω / 0...2kΩ |
| Conform to the norm | CAT IV 20V |
| Power supply | battery AA 1,5V x8, mains power supply |
| Dimensions | 245x115x190mm |
| Battery/ rechargeable battery | battery AA 1,5V x8 |
| IP rating | IP65 |
| Operating temperature | -15...55°C |
| Storage temperature | -20...65°C |
| Resistance measuring accuracy | ±(0.5%+2 digit) |
| Measuring instrument features | HOLD function |
| Standard equipment | mains cable |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PCE-MO2002)
Are you sure you want to perform this action?