Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PCE-MFM2400+-ICA |
| MPN: | PCE-MFM 2400+-ICA |
| Manufacturer: | PCE INSTRUMENTS |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 1064.39 |
USD
{"1":106439000}
| Manufacturer | PCE INSTRUMENTS |
| Type of meter | magnetic field |
| Measurement | magnetic field |
| Range of detectable magnetic field | 0...2400mT |
| Power supply | battery 9V x1 |
| Body dimensions | 185x40x97mm |
| Battery/ rechargeable battery | battery 6F22 9V x1 |
| Measuring resolution | 0,01mT |
| Operating temperature | max. 50°C |
| Storage temperature | -20...50°C |
| Measurement accuracy | 24mT |
| Kind of sensor | Hall |
| Measurement frequency | 1Hz |
| Cable length | 2m |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PCE-MFM2400+-ICA)
Are you sure you want to perform this action?