Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PCE-EMD10 |
| MPN: | PCE-EMD 10 |
| Manufacturer: | PCE INSTRUMENTS |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 887.08 |
USD
{"1":88708000}
| Manufacturer | PCE INSTRUMENTS |
| Type of meter | thermo-hygrometer |
| Measuring range | 32°F...122°F |
| Humidity measuring range | 0...99.9% RH |
| Measuring resolution | 0,1°F |
| Humidity measuring accuracy | ±3% |
| Humidity measuring resolution | 0.1% RH |
| Operating temperature | -10...60°C |
| Power supply | mains power supply |
| Measurement | humidity, temperature |
| Storage temperature | -20...70°C |
| Dimensions | 535x53x327mm |
| IP rating | IP20 |
| Number of channels | 4 |
| Measurement accuracy | ±0,9°F |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PCE-EMD10)
Are you sure you want to perform this action?