Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | NRS6028T100MMGK |
| MPN: | NRS6028T100MMGK |
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.348 |
| 10+ | USD 0.185 |
| 50+ | USD 0.128 |
| 100+ | USD 0.115 |
| 250+ | USD 0.105 |
| 500+ | USD 0.100 |
| 1000+ | USD 0.095 |
| 2000+ | USD 0.091 |
| 4000+ | USD 0.090 |
| 6000+ | USD 0.088 |
USD
{"1":34800,"10":18500,"50":12800,"100":11500,"250":10500,"500":10000,"1000":9500,"2000":9100,"4000":9000,"6000":8800}
You added NRS6028T100MMGK to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Type of inductor | wire |
| Mounting | SMD |
| Inductance | 10µH |
| Operating current | 1.9A |
| Resistance | 65mΩ |
| Tolerance | ±20% |
| Manufacturer series | NRS |
| Resonant frequency | 20MHz |
| Body dimensions | 6x6mm |
| Test frequency | 0.1MHz |
| Saturation current | 1.9A |
| Core material | ferrite |
| Max resistance | 84.5mΩ |
| Operating temperature | -25...125°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (NRS6028T100MMGK)
Are you sure you want to perform this action?