Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | MEC3ASH9 |
| MPN: | 3ASH9 |
| Manufacturer: | MEC |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 3.15 |
| 10+ | USD 2.83 |
| 25+ | USD 2.57 |
| 50+ | USD 2.35 |
| 100+ | USD 2.16 |
| 200+ | USD 2.02 |
| 250+ | USD 1.99 |
| 500+ | USD 1.90 |
USD
{"1":315000,"10":283000,"25":257000,"50":235000,"100":216000,"200":202000,"250":199000,"500":190000}
You added MEC3ASH9 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | MEC |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Contacts configuration | SPST |
| Number of positions | 2 |
| Stable positions number | 1 |
| DC contacts rating @R | 50mA / 24V DC |
| Mounting | SMT |
| Operating Force | 3.5N |
| Body dimensions | 10x10x5.1mm |
| Button height | 6.4mm |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Operating temperature | -40...160°C |
| Key stroke | 1mm |
| Leads | for PCB |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance: | 30mΩ |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| IP rating | IP67 |
| Mechanical durability | 10000000 cycles |
| Body colour | black |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (MEC3ASH9)
Are you sure you want to perform this action?