Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | MBR4060PT-AKS |
| MPN: | AKS1148 |
| Manufacturer: | AKYGA SEMI |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.812 |
| 10+ | USD 0.611 |
| 30+ | USD 0.548 |
| 120+ | USD 0.485 |
| 450+ | USD 0.439 |
USD
{"1":81200,"10":61100,"30":54800,"120":48500,"450":43900}
You added MBR4060PT-AKS to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | AKYGA SEMI |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Mounting | THT |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Load current | 20A x2 |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Case | TO247-3 |
| Max. forward voltage | 0.78V |
| Max. forward impulse current | 350A |
| Kind of package | tube |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (MBR4060PT-AKS)
Are you sure you want to perform this action?