Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | MAV16CBRERGBJR0V |
| MPN: | MAV16CBRERGBJR0V |
| Manufacturer: | KNITTER-SWITCH |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 29.70 |
| 5+ | USD 24.45 |
| 10+ | USD 19.01 |
USD
{"1":2970000,"5":2445000,"10":1901000}
| Manufacturer | KNITTER-SWITCH |
| Type of switch | push-button |
| Number of positions | 2 |
| Stable positions number | 1 |
| DC contacts rating @R | 2A / 36V DC |
| IP rating | IP67 |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Illumination | LED |
| Backlight colour | RGB |
| Leads | connectors |
| Leads dimensions | 2.75x0.5mm |
| Electrical life | 200000 cycles |
| Max. contact resistance: | 50mΩ |
| Operating Force | 4.5N |
| Mechanical durability | 1000000 cycles |
| Button shape | round |
| Mounting hole diameter | Ø16mm |
| Body colour | black |
| Body material | PBT |
| Manufacturer series | MAV |
| Button material | anodised aluminium |
| Actuator colour | black |
| Mounting | screw |
| Body dimensions | 18.5x18.5x16mm |
| Operating temperature | -20...70°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (MAV16CBRERGBJR0V)
Are you sure you want to perform this action?