Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | LB2012T101K |
| MPN: | LB 2012T101K |
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.1165 |
| 10+ | USD 0.0687 |
| 50+ | USD 0.0465 |
| 100+ | USD 0.0383 |
| 250+ | USD 0.0338 |
| 500+ | USD 0.0320 |
| 1000+ | USD 0.0302 |
| 3000+ | USD 0.0285 |
| 6000+ | USD 0.0282 |
| 9000+ | USD 0.0278 |
USD
{"1":11650,"10":6870,"50":4650,"100":3830,"250":3380,"500":3200,"1000":3020,"3000":2850,"6000":2820,"9000":2780}
You added LB2012T101K to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Type of inductor | wire |
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 0805 |
| Case - mm | 2012 |
| Inductance | 0.1mH |
| Operating current | 45mA |
| Resistance | 7Ω |
| Tolerance | ±10% |
| Resonant frequency | 8MHz |
| Body dimensions | 2x1.25mm |
| Test frequency | 0.796MHz |
| Core material | ferrite |
| Height | 1.25mm |
| Max resistance | 9.1Ω |
| Operating temperature | -40...105°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (LB2012T101K)
Are you sure you want to perform this action?