Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | 0891010.NXS |
| MPN: | 0891010.NXS |
| Manufacturer: | LITTELFUSE |
| Amount | Price |
|---|---|
| 5000+ | USD 0.27 |
USD
{"5000":27000}
You added 0891010.NXS to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | LITTELFUSE |
| Type of fuse | fuse |
| Kind of fuse | automotive |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 58V DC |
| Fuse characteristics | medium time-lag |
| Fuse size | 10.9x8.4x3.8mm |
| Mounting | holders |
| Manufacturer series | Mini LOW PROFILE |
| Breaking capacity | 1kA / 58V DC |
| Colour | red |
| Resistance | 8mΩ |
| Contact plating | silver plated |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Leads | quick connect terminal |
| Voltage drop | 97mV |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (0891010.NXS)
Are you sure you want to perform this action?