Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | LAPP-15340064 |
| MPN: | 15340064 |
| Manufacturer: | LAPP |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 12.14 |
| 10+ | USD 11.08 |
| 25+ | USD 10.03 |
| 50+ | USD 8.97 |
| 100+ | USD 7.92 |
USD
{"1":1214000,"10":1108000,"25":1003000,"50":897000,"100":792000}
You added LAPP-15340064 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | LAPP |
| Type of wire | mains |
| Manufacturer series | ÖLFLEX® TRAIN 340 600V |
| Cable structure | 12x1mm2 |
| Shield structure | unshielded |
| Rated voltage | 0.6kV / 1kV |
| Wire insulation material | crosslinked polymer |
| Kind of core | Cu, tinned |
| Core structure | stranded |
| Number of cores | 12 |
| Insulation colour | black |
| Cable external diameter | 12mm |
| Kind of material | halogen free, no flame propagation |
| Operating temperature | -40...120°C |
| Resistance to | alkaline solutions, flame, most of acids, most of alkalis, most of chemical compounds, most of oils, ozone, UV rays |
| CPR standard | no classification |
| Conform to the norm | EN 45545-2 EN 50264-1 EN 50264-3 EN 50264-3-1 EN 50305 EN 50525-1 IEC 60332-1-2 IEC 60332-3-24 IEC 61034-2 |
| Core section | 1mm2 |
| Cable application | railway industry |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (LAPP-15340064)
Are you sure you want to perform this action?