Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | BAS281-GS08 |
| MPN: | BAS281-GS08 |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.1205 |
| 10+ | USD 0.0900 |
| 100+ | USD 0.0728 |
| 500+ | USD 0.0640 |
| 1000+ | USD 0.0601 |
| 2500+ | USD 0.0570 |
| 5000+ | USD 0.0534 |
| 12500+ | USD 0.0480 |
| 17500+ | USD 0.0456 |
| 25000+ | USD 0.0429 |
USD
{"1":12050,"10":9000,"100":7280,"500":6400,"1000":6010,"2500":5700,"5000":5340,"12500":4800,"17500":4560,"25000":4290}
You added BAS281-GS08 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | VISHAY |
| Type of diode | Schottky switching |
| Case | SOD80 |
| Mounting | SMD |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Load current | 30mA |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. forward voltage | 1V |
| Leakage current | 0.2µA |
| Max. forward impulse current | 0.5A |
| Power dissipation | 0.2W |
| Application | automotive industry |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (BAS281-GS08)
Are you sure you want to perform this action?