Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | B2D04065E1 |
| MPN: | B2D04065E1 |
| Manufacturer: | BASiC SEMICONDUCTOR |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.85 |
| 5+ | USD 0.76 |
| 25+ | USD 0.67 |
| 100+ | USD 0.60 |
USD
{"1":85000,"5":76000,"25":67000,"100":60000}
You added B2D04065E1 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | BASiC SEMICONDUCTOR |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Case | TO252-2 |
| Technology | SiC |
| Mounting | SMD |
| Max. off-state voltage | 650V |
| Load current | 4A |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. forward voltage | 1.6V |
| Leakage current | 20µA |
| Max. forward impulse current | 31A |
| Kind of package | reel, tape |
| Power dissipation | 39W |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (B2D04065E1)
Are you sure you want to perform this action?