Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | 8300101017 |
| MPN: | 8300101017 |
| Manufacturer: | EBM-PAPST |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 377.21 |
USD
{"1":37721000}
| Manufacturer | EBM-PAPST |
| Type of fan | EC |
| Kind of fan | radial |
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating voltage | 200...240V AC |
| Fan dimensions | 255x255x114.3mm |
| Power consumption | 170W |
| Current rating | 1.4A |
| Fan efficiency | 840m3/h |
| Kind of Bearing | ball |
| Rotational rate/speed | 3250rpm |
| Frequency | 50...60Hz |
| Impeller material | plastic |
| Enclosure material | polypropylene PP |
| Insulation class | B |
| IP rating | IP54 |
| Leads | leads x9 |
| Lead length | 370mm |
| Operating temperature | -25...60°C |
| Fan motor | E06003-30 |
| Kind of motor | 1-phase |
| Protection class | I |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (8300101017)
Are you sure you want to perform this action?