Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | 2CMA193266R1000 |
| MPN: | 2CMA193266R1000 |
| Manufacturer: | AMPHENOL |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 40.44 |
| 3+ | USD 35.16 |
| 5+ | USD 31.64 |
| 10+ | USD 28.13 |
| 20+ | USD 24.61 |
USD
{"1":4044000,"3":3516000,"5":3164000,"10":2813000,"20":2461000}
You added 2CMA193266R1000 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | AMPHENOL |
| Type of connector | AC supply 3-phase |
| Connector | socket |
| Current rating | 32A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Manufacturer series | IP&S |
| Standard | IEC 60309 |
| IP rating | IP44 |
| Number of pins | 3 |
| Connector pinout layout | 2P+PE |
| Polarisation | 6H |
| Spatial orientation | angled |
| Mechanical mounting | flange (4 holes), for panel mounting |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Wire cross-section | 2.5...10mm2 |
| Wire size | 12AWG...10AWG |
| Contact material | brass |
| Operating temperature | -25...40°C |
| Kind of connector | female |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (2CMA193266R1000)
Are you sure you want to perform this action?