Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | SM-S-112D4 |
| MPN: | SM-S-112D4 |
| Manufacturer: | SANYOU |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 1.69 |
| 10+ | USD 1.50 |
| 30+ | USD 1.34 |
| 100+ | USD 1.03 |
USD
{"1":169000,"10":150000,"30":134000,"100":103000}
| Manufacturer | SANYOU |
| Type of relay | electromagnetic |
| Contacts configuration | SPDT |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contact current max. | 16A |
| AC contacts rating @R | 16A / 250V AC |
| Manufacturer series | SM |
| Switched voltage | max. 250V AC |
| Relay variant | miniature |
| Mounting | THT |
| Coil resistance | 360Ω |
| Coil voltage min. | 9V DC |
| Coil voltage max. | 15.6V DC |
| Body dimensions | 29x12.7x15.7mm |
| Coil power consumption | 400mW |
| Contact resistance | 100mΩ |
| Switching capacity | 4432VA |
| Contact material | AgSnO2 |
| Current rating | 16A |
| Operating temperature | -40...85°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (SM-S-112D4)
Are you sure you want to perform this action?