Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | SHT30-ARP-B |
| MPN: | 1-101381-01 |
| Manufacturer: | SENSIRION |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 2.11 |
| 5+ | USD 1.98 |
| 25+ | USD 1.86 |
| 2500+ | USD 1.60 |
USD
{"1":211000,"5":198000,"25":186000,"2500":160000}
You added SHT30-ARP-B to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | SENSIRION |
| Type of sensor | temperature and humidity |
| Humidity measuring range | 0...100% RH |
| Temperature measuring range | -40...125°C |
| Supply voltage | 2.4...5.5V DC |
| Case | DFN8 |
| Manufacturer series | SHT |
| Mounting | SMD |
| Humidity measuring accuracy | ±3% |
| Temperature measurement accuracy | ±0.3°C |
| Related items | SENSIRION-SF2 |
| Technology | CMOSens® |
| Interface | analog |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (SHT30-ARP-B)
Are you sure you want to perform this action?