Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | SAIB-M8-3P |
| MPN: | 1803870000 |
| Manufacturer: | WEIDMÜLLER |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 12.78 |
| 10+ | USD 10.86 |
| 25+ | USD 10.36 |
| 50+ | USD 9.99 |
| 100+ | USD 9.64 |
USD
{"1":1278000,"10":1086000,"25":1036000,"50":999000,"100":964000}
You added SAIB-M8-3P to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | WEIDMÜLLER |
| Type of connector | M8 |
| Number of pins | 3 |
| Rated voltage | 60V |
| IP rating | IP67 |
| Spatial orientation | straight |
| Mechanical mounting | for cable |
| Connector | plug |
| Locking system | internal thread, threaded joint |
| Maximum current | 4A |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Wire cross-section | 0.14...0.5mm2 |
| Cable external diameter | 3.5...5mm |
| Kind of connector | female |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (SAIB-M8-3P)
Are you sure you want to perform this action?