Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | S3M0040120B-SMC |
| MPN: | S3M0040120B |
| Manufacturer: | SMC DIODE SOLUTIONS |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 5.52000 |
| 3+ | USD 4.97000 |
| 10+ | USD 4.39000 |
| 35+ | USD 3.95000 |
| 105+ | USD 3.89254 |
USD
{"1":552000,"3":497000,"10":439000,"35":395000,"105":389254}
You added S3M0040120B-SMC to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | SMC DIODE SOLUTIONS |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Technology | SiC |
| Polarisation | unipolar |
| Drain-source voltage | 1.2kV |
| Drain current | 40A |
| Pulsed drain current | 200A |
| Power dissipation | 333W |
| Case | T2PAK |
| Gate-source voltage | -4...18V |
| On-state resistance | 50mΩ |
| Mounting | SMD |
| Gate charge | 143nC |
| Kind of package | tube |
| Kind of channel | enhancement |
| Features of semiconductor devices | Kelvin terminal |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (S3M0040120B-SMC)
Are you sure you want to perform this action?