Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PXV0740/S |
| MPN: | PXV0740/S |
| Manufacturer: | BULGIN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 34.95 |
| 25+ | USD 30.39 |
| 50+ | USD 27.14 |
| 100+ | USD 22.67 |
USD
{"1":3495000,"25":3039000,"50":2714000,"100":2267000}
You added PXV0740/S to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | BULGIN |
| Type of connector | circular |
| Connector | plug |
| Number of pins | 6 |
| Current rating | 5A |
| Rated voltage | 277V |
| Locking system | external thread, threaded joint |
| Manufacturer series | Standard Vitalis Buccaneer® |
| IP rating | IP68, IP69K |
| Mechanical mounting | for cable |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Body material | polyamide |
| Cable external diameter | 6...8mm |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Kind of connector | female |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PXV0740/S)
Are you sure you want to perform this action?