Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PTSM0.5/2-2.5-HSM |
| MPN: | 1702473 |
| Manufacturer: | PHOENIX CONTACT |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 1.33 |
| 385+ | USD 1.21 |
| 770+ | USD 1.07 |
| 1540+ | USD 0.95 |
USD
{"1":133000,"385":121000,"770":107000,"1540":95000}
You added PTSM0.5/2-2.5-HSM to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | PHOENIX CONTACT |
| Type of connector | PCB terminal block |
| Current rating | 6A |
| Rated voltage | 0.16kV |
| Number of pins | 2 |
| Electrical mounting | spring clamp |
| Contact plating | tinned |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | black |
| Contacts pitch | 2.5mm |
| Height | 5mm |
| • DOCUMENT |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PTSM0.5/2-2.5-HSM)
Are you sure you want to perform this action?