Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PSD1205-NP |
| MPN: | PSD1205-NP |
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 14.88 |
| 5+ | USD 13.89 |
| 10+ | USD 12.90 |
USD
{"1":1488000,"5":1389000,"10":1290000}
You added PSD1205-NP to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | MEAN WELL |
| Type of sensor | inductive |
| Output configuration | PNP/NPN NO/NC |
| Range | 0...5mm |
| Supply voltage | 12...30V DC |
| Switch housing | M12 |
| Connection | cables |
| Lead length | 2m |
| IP rating | IP67 |
| Max. operating current | 0.1A |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Kind of forehead | non-embedded |
| Body material | metal |
| Switching frequency max | 0.5kHz |
| Manufacturer series | PowerNex |
| Kind of sensor | angular |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PSD1205-NP)
Are you sure you want to perform this action?