Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PSC3018-NP |
| MPN: | PSC3018-NP |
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 38.19 |
| 5+ | USD 35.64 |
| 10+ | USD 33.10 |
USD
{"1":3819000,"5":3564000,"10":3310000}
You added PSC3018-NP to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | MEAN WELL |
| Type of sensor | inductive |
| Output configuration | PNP/NPN NO/NC |
| Range | 0...18mm |
| Supply voltage | 12...30V DC |
| Switch housing | M30 |
| Connection | cables |
| Lead length | 2m |
| IP rating | IP67 |
| Max. operating current | 0.1A |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Kind of forehead | non-embedded |
| Body material | metal |
| Switching frequency max | 300Hz |
| Manufacturer series | PowerNex |
| Kind of sensor | straight |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PSC3018-NP)
Are you sure you want to perform this action?