Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PROECO-120W-24V-SI |
| MPN: | PRO ECO 120W 24V 5A II SI |
| Manufacturer: | WEIDMÜLLER |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 95.07 |
| 5+ | USD 91.70 |
| 10+ | USD 88.33 |
| 20+ | USD 84.95 |
USD
{"1":9507000,"5":9170000,"10":8833000,"20":8495000}
You added PROECO-120W-24V-SI to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | WEIDMÜLLER |
| Type of power supply | switching |
| Kind of power supply | for DIN rail |
| Power | 0.12kW |
| Output voltage | 24V DC |
| Output voltage range | 22...28V DC |
| Output current | 0...5A |
| Supply voltage | 85...264V AC / 120...370V DC |
| Electrical connection | push-in terminals |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Body dimensions | 130x35x100mm |
| Number of outputs | 1 |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 90.1% |
| Manufacturer series | PRO ECO II |
| Supply voltage frequency | 45...65Hz |
| OEM number | 3146460000 |
| Caution! | rated parameters obtained at full load |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PROECO-120W-24V-SI)
Are you sure you want to perform this action?