Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PCE-WMH-3 |
| MPN: | PCE-WMH-3 |
| Manufacturer: | PCE INSTRUMENTS |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 719.71 |
USD
{"1":71971000}
| Manufacturer | PCE INSTRUMENTS |
| Type of meter | hygrometer |
| Kind of display used | LCD |
| Measurement | wood humidity |
| Humidity measuring range | 6...60% RH |
| Humidity measuring resolution | 0.1% RH |
| Humidity measuring accuracy | ±1%, ±2% |
| Dimensions | 210x60x120mm |
| Power supply | battery A23 12V x1 |
| Battery/ rechargeable battery | battery A23 12V x1 |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
| • DOCUMENT |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PCE-WMH-3)
Are you sure you want to perform this action?