Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PCE-PMM10 |
| MPN: | PCE-PMM 10 |
| Manufacturer: | PCE INSTRUMENTS |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 68.62 |
USD
{"1":6862000}
| Manufacturer | PCE INSTRUMENTS |
| Type of meter | hygrometer |
| Kind of display used | LCD 2" |
| Measurement | building materials humidity, wood humidity |
| Humidity measuring range | 0...1.5% RH, 0...3% RH, 0...3.5% RH, 0...4.7% RH, 0...6% RH, 0...10% RH, 0...35% RH, 0...55% RH, 0...89.5% RH, 0...100% RH |
| Humidity measuring resolution | 0.1% RH |
| Operating temperature | max. 40°C |
| Dimensions | 155x35x70mm |
| Power supply | battery 9V x1 |
| IP rating | IP20 |
| Battery/ rechargeable battery | battery 9V x1 |
| Storage temperature | -10...40°C |
| Standard equipment | user's manual |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PCE-PMM10)
Are you sure you want to perform this action?