Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PCE-PMI3 |
| MPN: | PCE-PMI 3 |
| Manufacturer: | PCE INSTRUMENTS |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 289.56 |
USD
{"1":28956000}
| Manufacturer | PCE INSTRUMENTS |
| Type of meter | hygrometer |
| Measurement | building materials humidity, wood humidity |
| Humidity measuring range | 0...1.5% RH, 0...3% RH, 0...3.5% RH, 0...4.7% RH, 0...6% RH, 0...10% RH, 0...37% RH, 0...51% RH, 0...99.9% RH |
| Humidity measuring resolution | 0.1% RH |
| Humidity measuring accuracy | ±0.5% |
| Operating temperature | 5...40°C |
| Dimensions | 147x33x89mm |
| Power supply | battery AA 1,5V x2 |
| Battery/ rechargeable battery | battery AA 1,5V x2 |
| Storage temperature | 5...40°C |
| Measuring instrument features | automatic power-off |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PCE-PMI3)
Are you sure you want to perform this action?