Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | OSRWP25TK2A |
| MPN: | OSRWP25TK2A |
| Manufacturer: | OPTOSUPPLY |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.381 |
USD
{"1":38100}
You added OSRWP25TK2A to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | OPTOSUPPLY |
| Type of diode | LED |
| LED colour | red, white |
| LED diameter | 5mm |
| Viewing angle | 180° |
| Wavelength | 625nm |
| LED lens | diffused, white |
| Mounting | THT |
| Front | convex |
| Operating voltage | 2.1...2.6V DC, 2.9...3.4V DC |
| Number of terminals | 2 |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Operating temperature | -30...85°C |
| LED version | bipolar |
| Shape | cylindrical |
| Colour temperature | 5500-8500K |
| Luminosity of red colour | 330...500mcd |
| Luminosity of white colour | 750...1120mcd |
| • DOCUMENT |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (OSRWP25TK2A)
Are you sure you want to perform this action?