Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | OSG5DA5B62A-12V |
| MPN: | OSG5DA5B62A-12V |
| Manufacturer: | OPTOSUPPLY |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.395 |
USD
{"1":39500}
You added OSG5DA5B62A-12V to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | OPTOSUPPLY |
| Type of diode | LED |
| LED colour | green |
| LED diameter | 5mm |
| Luminosity | 1560...2180mcd |
| Viewing angle | 60° |
| Wavelength | 525nm |
| LED lens | diffused, white |
| Mounting | THT |
| Front | convex |
| Operating voltage | 12V DC |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Operating temperature | -30...85°C |
| LEDs' features | integral current limiting resistor |
| Shape | round |
| • DOCUMENT |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (OSG5DA5B62A-12V)
Are you sure you want to perform this action?