Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | NTR-NAC3F-TRUE1-S |
| MPN: | NAC3F-TRUE1-S |
| Manufacturer: | NEUTRIK |
| Amount | Price |
|---|---|
| 100+ | USD 7.33 |
USD
{"100":733000}
| Manufacturer | NEUTRIK |
| Type of connector | circular |
| Connector | plug |
| Number of pins | 3 |
| Mechanical mounting | for cable |
| Current rating | 16A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Manufacturer series | powerCON TRUE1 |
| IP rating | IP65, IP67 |
| Wire cross-section | 1...2.5mm2 |
| Cable external diameter | 6...12mm |
| Spatial orientation | straight |
| Locking system | bayonet |
| Wire size | 14AWG...12AWG |
| Kind of package | bag |
| Kind of connector | female |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (NTR-NAC3F-TRUE1-S)
Are you sure you want to perform this action?