Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | NRS4018T3R3MDGJ |
| MPN: | NRS4018T3R3MDGJ |
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.2317 |
| 10+ | USD 0.1269 |
| 50+ | USD 0.0804 |
| 100+ | USD 0.0728 |
| 250+ | USD 0.0674 |
| 500+ | USD 0.0646 |
| 1000+ | USD 0.0628 |
| 3500+ | USD 0.0611 |
| 7000+ | USD 0.0600 |
| 11500+ | USD 0.0593 |
USD
{"1":23170,"10":12690,"50":8040,"100":7280,"250":6740,"500":6460,"1000":6280,"3500":6110,"7000":6000,"11500":5930}
You added NRS4018T3R3MDGJ to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Type of inductor | wire |
| Mounting | SMD |
| Inductance | 3.3µH |
| Operating current | 2A |
| Resistance | 55mΩ |
| Tolerance | ±20% |
| Manufacturer series | NRS |
| Resonant frequency | 45MHz |
| Body dimensions | 4x4mm |
| Test frequency | 0.1MHz |
| Saturation current | 2.3A |
| Core material | ferrite |
| Max resistance | 66mΩ |
| Operating temperature | -25...120°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (NRS4018T3R3MDGJ)
Are you sure you want to perform this action?