Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | NRS4018T101MDGJ |
| MPN: | NRS4018T101MDGJ |
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.1863 |
| 25+ | USD 0.1234 |
| 100+ | USD 0.0920 |
| 250+ | USD 0.0803 |
| 1000+ | USD 0.0733 |
| 3500+ | USD 0.0687 |
| 7000+ | USD 0.0652 |
| 10500+ | USD 0.0617 |
| 17500+ | USD 0.0582 |
USD
{"1":18630,"25":12340,"100":9200,"250":8030,"1000":7330,"3500":6870,"7000":6520,"10500":6170,"17500":5820}
You added NRS4018T101MDGJ to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Type of inductor | wire |
| Mounting | SMD |
| Inductance | 0.1mH |
| Operating current | 0.28A |
| Resistance | 1.45Ω |
| Tolerance | ±20% |
| Manufacturer series | NRS |
| Resonant frequency | 6.5MHz |
| Body dimensions | 4x4mm |
| Test frequency | 0.1MHz |
| Saturation current | 420mA |
| Core material | ferrite |
| Max resistance | 1.74Ω |
| Operating temperature | -25...125°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (NRS4018T101MDGJ)
Are you sure you want to perform this action?