Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | MKV12D30 |
| MPN: | MK V12D30 |
| Manufacturer: | PIZZATO ELETTRICA |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 6.90 |
| 10+ | USD 6.44 |
| 20+ | USD 6.00 |
USD
{"1":690000,"10":644000,"20":600000}
You added MKV12D30 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | PIZZATO ELETTRICA |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| AC contacts rating @R | 5A / 250V AC |
| DC contacts rating @R | 4A / 24V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Switching method | ON-(ON) |
| Number of positions | 2 |
| Manufacturer series | MK |
| Stable positions number | 1 |
| IP rating | IP65 |
| Leads | M4 screws, screw terminals |
| Body dimensions | 49.2x17.4x24.3mm |
| Mechanical durability | 10000000 cycles |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Operating Force | 0.65N |
| Lever length | 63mm |
| Related items | C01, MKCH22, MKCV22, VFC03 |
| Dimensions | 49.2x17.4x38.4mm |
| Switches features | with lever |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (MKV12D30)
Are you sure you want to perform this action?