Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | MAKK2016T1R0M |
| MPN: | MAKK2016T1R0M |
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.0695 |
| 10+ | USD 0.0637 |
| 100+ | USD 0.0580 |
| 500+ | USD 0.0556 |
| 1000+ | USD 0.0522 |
| 3000+ | USD 0.0487 |
USD
{"1":6950,"10":6370,"100":5800,"500":5560,"1000":5220,"3000":4870}
You added MAKK2016T1R0M to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Type of inductor | wire |
| Mounting | SMD |
| Inductance | 1µH |
| Operating current | 2.2A |
| Resistance | 60mΩ |
| Tolerance | ±20% |
| Manufacturer series | MA |
| Body dimensions | 2x1.6mm |
| Test frequency | 2MHz |
| Saturation current | 2.2A |
| Core material | ferrite |
| Max resistance | 75mΩ |
| Operating temperature | -40...105°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (MAKK2016T1R0M)
Are you sure you want to perform this action?