Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | JBC-CD-2BQF |
| MPN: | CD-2BQF |
| Manufacturer: | JBC TOOLS |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 550.64 |
USD
{"1":55064000}
You added JBC-CD-2BQF to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | JBC TOOLS |
| Type of station | soldering |
| Station power | 130W |
| Soldering iron temperature range | 90...450°C |
| Kind of heating element | in the tip |
| Temperature control | digital, with push-buttons |
| Station supply voltage | 230V AC |
| Station functions | hibernation mode, parameters interlock, stand-by, statistics of the device operations, temperature calibration |
| Version | ESD |
| Kind of display used | LCD |
| Manufacturer series | JBC-CD |
| Connectors for the country | Europe |
| Related items | JBC-C245 |
| Interface | USB B |
| Caution! | Tips must be ordered separately |
| • Manual |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (JBC-CD-2BQF)
Are you sure you want to perform this action?