Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | 151350700-MOL |
| MPN: | 15135-0700 |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Amount | Price |
|---|---|
| 20+ | USD 4.35 |
| 100+ | USD 3.84 |
| 200+ | USD 3.78 |
| 400+ | USD 3.70 |
USD
{"20":435000,"100":384000,"200":378000,"400":370000}
| Manufacturer | MOLEX |
| Type of connector | wire-board |
| Connector | plug x2 |
| Number of pins | 7 |
| Current rating | 1.5A |
| Rated voltage | 100V |
| Electrical mounting | compression |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contacts pitch | 1.5mm |
| Contact plating | tinned |
| Body material | PBT |
| Maximum current | 2A |
| Wire size | 24AWG |
| Contact material | copper alloy |
| Colour | beige |
| Kind of connector | male |
| • DOCUMENT |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (151350700-MOL)
Are you sure you want to perform this action?