Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | 141A11939X-AMP |
| MPN: | 141A11939X |
| Manufacturer: | AMPHENOL |
| Amount | Price |
|---|---|
| 44+ | USD 2.02 |
| 250+ | USD 1.74 |
USD
{"44":202000,"250":174000}
| Manufacturer | AMPHENOL |
| Type of connector | IDC |
| Number of pins | 20 |
| Spatial orientation | angled |
| Current rating | 1A |
| Electrical mounting | THT |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Contact plating | gold-plated |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | grey |
| Contact material | copper alloy |
| Number of rows | 2 |
| Lead length | 2.9mm |
| Kind of connector | male |
| Connector variant | shrouded |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (141A11939X-AMP)
Are you sure you want to perform this action?