Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | 1419A.060500 |
| MPN: | 1419A 060500 |
| Manufacturer: | BELDEN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 5.87 |
| 50+ | USD 4.64 |
| 100+ | USD 4.15 |
| 152+ | USD 3.67 |
USD
{"1":587000,"50":464000,"100":415000,"152":367000}
You added 1419A.060500 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | BELDEN |
| Type of wire | data transmission |
| Cable structure | 2x2x24AWG |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | Cu, tinned |
| Number of cores | 4 |
| No. of pairs | 2 |
| Core diameter | 24AWG |
| Core marking | colours with colour repetition |
| Shield structure | Al-PET foil, shielded |
| Wire insulation material | PVC |
| Insulation colour | chrome |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Package contents | 152m |
| CPR standard | Eca |
| Cable external diameter | 6.3mm |
| Rated voltage | 30V |
| Earth core | none |
| Package contents - ft | 500ft |
| Conform to the norm | UL 1685 UL 2919 |
| Information | The UL Label and Mark on full factory packaging only |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (1419A.060500)
Are you sure you want to perform this action?