Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | 10129378902004BL-0 |
| MPN: | 10129378-902004BLF |
| Manufacturer: | AMPHENOL |
| Amount | Price |
|---|---|
| 2273+ | USD 0.0355 |
| 12000+ | USD 0.0305 |
USD
{"2273":3550,"12000":3050}
| Manufacturer | AMPHENOL |
| Type of connector | pin strips |
| Connector | pin header |
| Number of pins | 2 |
| Electrical mounting | THT |
| Current rating | 3A |
| Spatial orientation | straight |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Contact plating | gold-plated |
| Lead length | 2.29mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Contact material | copper alloy |
| Family | FCI |
| Body colour | black |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Kind of connector | male |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (10129378902004BL-0)
Are you sure you want to perform this action?