Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | 10073456001LF-AMP |
| MPN: | 10073456-001LF |
| Manufacturer: | AMPHENOL |
| Amount | Price |
|---|---|
| 28+ | USD 3.24 |
| 150+ | USD 2.86 |
| 300+ | USD 2.81 |
| 550+ | USD 2.74 |
USD
{"28":324000,"150":286000,"300":281000,"550":274000}
| Manufacturer | AMPHENOL |
| Type of connector | IDC |
| Connector | plug |
| Number of pins | 10 |
| Manufacturer series | Quickie |
| Spatial orientation | straight |
| Electrical mounting | THT |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Contact plating | gold-plated |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body material | thermoplastic |
| Body colour | blue |
| Contact material | phosphor bronze |
| Number of rows | 2 |
| Lead length | 4.06mm |
| Operating temperature | -65...125°C |
| Kind of connector | male |
| Connector variant | shrouded |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (10073456001LF-AMP)
Are you sure you want to perform this action?