Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | 10027011106HLF-0 |
| MPN: | 10027011-106HLF |
| Manufacturer: | AMPHENOL |
| Amount | Price |
|---|---|
| 90+ | USD 1.00 |
| 450+ | USD 0.86 |
| 900+ | USD 0.75 |
USD
{"90":100000,"450":86000,"900":75000}
| Manufacturer | AMPHENOL |
| Type of connector | pin strips |
| Connector | pin header |
| Number of pins | 6 |
| Electrical mounting | SMT |
| Current rating | 3A |
| Manufacturer series | BERGSTIK |
| Spatial orientation | angled |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Contact plating | gold-plated |
| Lead length | 4.1mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Contact material | phosphor bronze |
| Body colour | black |
| Operating temperature | -65...125°C |
| Kind of connector | male |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (10027011106HLF-0)
Are you sure you want to perform this action?