Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | UMJ316BC7475KLHTE |
| MPN: | UMJ316BC7475KLHTE |
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.2911 |
| 10+ | USD 0.1397 |
| 50+ | USD 0.0756 |
| 100+ | USD 0.0639 |
| 250+ | USD 0.0581 |
| 500+ | USD 0.0558 |
| 1000+ | USD 0.0523 |
| 2000+ | USD 0.0495 |
| 4000+ | USD 0.0483 |
| 6000+ | USD 0.0476 |
USD
{"1":29110,"10":13970,"50":7560,"100":6390,"250":5810,"500":5580,"1000":5230,"2000":4950,"4000":4830,"6000":4760}
You added UMJ316BC7475KLHTE to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Type of capacitor | ceramic |
| Kind of capacitor | MLCC |
| Capacitance | 4.7µF |
| Operating voltage | 50V |
| Dielectric | X7S |
| Tolerance | ±10% |
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 1206 |
| Case - mm | 3216 |
| Manufacturer series | M |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Dimensions (a x b x c) | 3.2x1.6mm |
| Capacitors features | soft termination |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (UMJ316BC7475KLHTE)
Are you sure you want to perform this action?