Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | STM32G070CBT6 |
| MPN: | STM32G070CBT6 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 2.11 |
| 5+ | USD 1.86 |
| 10+ | USD 1.55 |
| 250+ | USD 1.42 |
USD
{"1":211000,"5":186000,"10":155000,"250":142000}
You added STM32G070CBT6 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Type of integrated circuit | STM32 ARM microcontroller |
| Clock frequency | 64MHz |
| Mounting | SMD |
| Number of inputs/outputs | 43 |
| Case | LQFP48 |
| Supply voltage | 2...3.6V DC |
| Kind of architecture | Cortex M0+ |
| Memory | 36kB SRAM 128kB FLASH |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of 12bit A/D converters | 14 |
| Number of 16bit timers | 8 |
| Family | STM32G0 |
| Kind of core | 32-bit |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (STM32G070CBT6)
Are you sure you want to perform this action?