Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | STF2N80K5 |
| MPN: | STF2N80K5 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 1.823 |
| 5+ | USD 1.242 |
| 10+ | USD 1.068 |
| 40+ | USD 0.801 |
| 50+ | USD 0.778 |
| 100+ | USD 0.737 |
| 500+ | USD 0.643 |
| 1000+ | USD 0.616 |
| 2000+ | USD 0.596 |
USD
{"1":182300,"5":124200,"10":106800,"40":80100,"50":77800,"100":73700,"500":64300,"1000":61600,"2000":59600}
You added STF2N80K5 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Polarisation | unipolar |
| Drain-source voltage | 800V |
| Drain current | 2A |
| Case | TO220FP |
| On-state resistance | 3.5Ω |
| Mounting | THT |
| Gate charge | 3nC |
| Kind of channel | enhancement |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (STF2N80K5)
Are you sure you want to perform this action?